По-русски | Latviski

OBJEKTS NODOTS EKSPLUATĀCIJĀ!

Jūrmala ieguva Krievijas impērijas valsts kūrorta statusu jau tālajā 1838. gadā, kad tika atklāta pirmā peldu iestāde, kas paredzēta vien 20 vannām. Tā tika izveidota ar imperatora Nikolaja I atbalstu – viņš deva rīkojumu Ķemeros ierādīt zemi lielas dūņu dziedinātavas izbūvēšanai, kā arī apmaksāja tās būvniecību, piešķirdams 100 000 cara rubļus un 760 hektārus (!) zemes kūrorta primārajām vajadzībām.

Jau iepriekš Jūrmalu bija iecienījuši krievu virsnieki, kuri pēc uzvaras pār Napoleonu ieradās Rīgā atceļā no Parīzes uz dzimteni: sākot ar 1814. gadu, daudzi labprāt devās uz Rīgai tik tuvo piekrasti, bet 1832. gadā Napoleona karu dalībnieka, šaipus dzimušā ģenerālfeldmaršala Barklaja de Tolli pēcnācēji Ķemeros uzcēla vasarnīcu. Ievērojamāko Krievijas impērijas laika Jūrmalas atpūtnieku vidū ir rakstnieki Gončarovs, Pisarevs, Ļeskovs, Leonīds Andrejevs, kā arī slavenais kūrviesis Gorkijs. Tas, ka par Jūrmalas kā kūrortpilsētas attīstības aizsākumu jāpasakās caru labvēlībai, nav aizmirsts: kūrorta daļa, ko pašlaik saucam par Dzintariem, ilgus gadus tika dēvēta par Edinburgu par godu imperatora Aleksandra II meitas Marijas laulībām ar Edinburgas princi.  

Mūsdienu ievērojamos atpūtniekus nav iespējams uzskaitīt. Tie ir pazīstami politiķi, aktieri un režisori, dziedātāji un komponisti, izcilas zvaigznes un parasti ļaudis. Viņi ir izvēlējušies Jūrmalu par atpūtas vietu, bet daži arī par pastāvīgo dzīvesvietu, izmantojot to kā iespēju aizbēgt no galvaspilsētas kņadas, baudīt brīnišķīgu dabu un mērenu, patīkamu Baltijas klimatu, atpūsties ar ģimeni un tikties ar draugiem.

 

Jaunais dzīvojamais komplekss „Elēģija” sastāv no trim atsevišķām mājām, kas apvienotas vienā kompleksā.

Tas atrodas Jūrmalas prestižākajā daļā – Bulduru prospektā, 1. līnijā vien 200 metru attālumā no jūras.

Mūsdienīgas komunikācijas, daudzpakāpju drošības sistēma, skaņu izolējoši logi, klusi lifti, pazemes autostāvvieta.

Ēkas celtas no mūsdienīgiem un kvalitatīviem materiāliem, tām ir rūpīgi pārdomāts plānojums īpaši jums un vislabākajiem jūsu atpūtas mirkļiem.

Kompleksā ir 38 dzīvokļi, pazemes autostāvvieta ar 46 vietām, labiekārtots iekšpagalms, bērnu rotaļlaukums, restorāns, bārs un veikals.

Kompleksa būvuzņēmējam ir pieredze elitāra nekustamā īpašuma tirgū Jūrmalā – tas 2012. gadā veiksmīgi realizējis projektu „Buras” (www.parusa.lv).

 

Elēģija – skan poētiski un sentimentāli... kā pati Jūrmala – reizēm vētraina un jautra, citkārt klusa un mierpilna.

Jūrmala spēj ieraut jautrības dzīlēs, bet ļauj arī veldzēties klusumā un vienatnē, rosinot romantisku harmoniju.

 

Jūrmala – patiesi cariska atpūta!